home BIP
AKTUALNOŚCI KLUBOWE

 


 "Błęķitne Berety"- wyróżnione

 

 

Zespół wokalno-instrumentalny "Błęķitne Berety", pod kierunkiem instruktor Anny Kamińskiej, w składzie: Aleksandra Domian, Ewelina Guzman, Katarzyna Jurczak, Paulina Kamińska, Barbara Łuczak, Patrycja Rybarczyk, Filip Haliniak, Paweł Zieliński i Piotr Zieliński wywalczył wyróżnienie na XXIII Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Religijnej Wojska Polskiego w Hrubieszowie. Jesteśmy dumni i gratulujemy wyróżnienia      

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 Koncert z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

 

Koncert z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zgromadził ogromną publiczność. Na scenie wystąpili laureaci Przeglądu Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych oraz gwiazda wieczoru kapela folkowa "Góralska Hora". Publiczność wysłuchała tradycyjnych polskich pieśni patriotycznych oraz kilka zaaranżowanych na góralską nutę. Nietypowy dla pieśni patriotycznych góralski wydźwięk utworów spodobał się publiczności, która nagrodziła wykonawców wyjątkowymi owacjami. Od strony technicznej występ zabezpieczyli: Jarosław Dąbrowski i Paweł Gęsicki, a w historię odzyskania przez Polskę niepodległości wprowadził nas Wiesław Kaźmierczak.

 

 

 


 

  Rajd pamięci

 Z początkiem listopada, jak co roku, turyści wojskowi podczas „Rajdu Pamięci” oddali hołd tym, którzy odeszli. Trasa wiodła przez bydgoskie cmentarze: Starofarny, Nowofarny, przy ul. Ludwikowo i Artyleryjskiej. W roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości turyści zapalili znicze osobom dla niej zasłużonym: Prezydentowi Bydgoszczy – Janowi Maciaszkowi, księdzu Ryszardowi Marquartowi, powstańcom wielkopolskim, żołnierzom poległym w wojnach: polsko-bolszewickiej, II światowej oraz nauczycielom i inteligencji bydgoskiej zamordowanym w czasie tzw. mordu pomorskiego. Piechurzy odwiedzili groby przyjaciół i nie zapomnieli o nieżyjących turystach wojskowych.

 

 

 

  

 

 MILITARY ART 2018 - Wyróżnienia dla fotografików

W kolejnym dniu Konkursu Military Art 2018, w Klubie IWsp SZ zagościła sztuka fotograficzna. Podczas wernisażu uhonorowano najlepszych artystów i zaprezentowano wyróżnione prace. Jury w składzie: Marek Noniewicz, Paweł Olejniczak i Wojciech Woźniak przyznało nagrody i wyróżnienia. I nagrodę Ministra Obrony Narodowej otrzymał st. chor. szt. Waldemar MŁYNARCZYK z Dowództwa Operacyjnego RSZ w Warszawie, za cykl prac zatytułowany „Wiek w chmurach”. II nagrodę Ministra Obrony Narodowej otrzymali sierż. pchor. Filip KRAWCZYK, sierż. pchor. Marcin CYDEJKO, st. kpr. pchor. Daniel WRĄBEL, kpr. pchor. Klaudia GÓRZYŃSKA, Marta SERAFIN z Klubu Uczelnianego Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie oraz Łukasz HALCZAK z Klubu Dowództwa Operacyjnego RSZ w Warszawie, za cykl fotografii zatytułowany „100 Lat miłości do lotnictwa wojskowego”. III nagrodę Ministra Obrony Narodowej otrzymał st. chor. szt. Rafał MNIEDŁO z 11. Dywizji Kawalerii Pancernej, za cyk fotografii zatytułowany „Szlakiem Hannibala” i fotografię z cyklu „Smoke”. Wyróżnienia otrzymali Andrzej WYSOCKI z Dowództwa Garnizonu Warszawa, za cykl prac zatytułowany „Podniebne impresje”, sierż. Patryk CIELIŃSKI z Dowództwa Operacyjnego RSZ w Warszawie, za fotografię z cyklu zatytułowanego „Metro nocą” oraz st. chor. mar. Wojciech KAWCZYŃSKI z Ośrodka Szkolenia Nurków i Płetwonurków WP w Gdyni, za cykle fotografii zatytułowane „Baltic smart dive”, i „Równa wśród równych”.

 

 

 

 


 

 MILITARY ART 2018

16.10.2018 - w drugim dniu Military Art 2018 w Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy odbył się wernisaż, podczas którego wręczone zostały wyróżnienia w konkursie plastycznym.

 

 

 

 

 

Jury w składzie dr Jowita Bogna Mormul, Magda Rucińska i Mateusz Łagowski po ocenie 154 prac plastycznych nadesłanych i zgłoszonych na Konkurs przez 100 autorów przyznała nagrody i wyróżnienia.

 

I nagrodę Ministra Obrony Narodowej otrzymała Renata Rzepkowska z Klubu 6. Brygady Powietrznodesantowej w Krakowie. II nagrodę Ministra Obrony Narodowej otrzymała Dorota Czaplicka z Klubu 1. batalionu składowania w Olsztynie. III nagrodę Ministra Obrony Narodowej otrzymała Teresa Matuszelańska z Klubu Wojskowego w Łomży.

 

Wyróżnienia. Danuta Glińska - Klub 20. Brygady Zmechanizowanej w Bartoszycach, Iwona Wiszniewska - Klub 1. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie, Renata Zabłocka - Klub Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim.

 

Nagrody specjalne. Anna Lichnerowicz z Klubu Marynarki Wojennej w Gdynii - Nagroda Specjalna Dyrektora Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej.

 

Agnieszka Dębczyńska z Klubu Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy - Nagroda Specjalna Dyrektora Muzeum Wojska Polskiego.

 

Paulina Jawień z Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Krakowie - Nagroda Specjalna Dyrektora Centralnej Biblioteki Wojskowej.

 

Nagrody i wyróżnienia najlepszym artystom plastykom Wojska Polskiego wręczał ppłk Mateusz Łysek z Departamentu Edukacji, Kultury i Dziedzictwa Ministerstwa Obrony Narodowej.

 

 


 

MILITARY ART 2018
W dniach 15-18 października 2018 r. w Klubie IWsp SZ w Bydgoszczy odbędzie się spotkanie finałowe Konkursu Filmów, Fotografii i Plastyki Wojska Polskiego Military Art 2018. W zmaganiach artystycznych swoje prace zaprezentuje 45 fotografów (238 fotografii), 32 filmowców (45 filmów krótkometrażowych) oraz 30 plastyków (38 prac plastycznych). Serdecznie zapraszamy do Klubu IWsp SZ na wernisaż fotografii. Wystawa sztuk plastycznych zagości w Muzeum Wojsk Lądowych. Natomiast miłośników filmów o tematyce wojskowej zapraszamy do Kinoteatru Klubu Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. Organizatorami konkursu są: Departament Edukacji, Kultury i Dziedzictwa MON, Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych oraz Klub Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. Patronat medialny objął miesięcznik "Polska Zbrojna". 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Żołnierze 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej złożyli przysięgę wojskową.

 

 

W niedzielę30 września  żołnierze 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej złożyli przysięgę wojskową. Ceremonia odbyła się na terenie Rynku Staromiejskiego w Toruniu. Współorganizatorem uroczystości był Klub Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. Dziewczyny z zespołu "Błękitne Berety" zaprezentowały program artystyczny, który uprzyjemnił "Terytorialsom" ten wyjątkowy dzień.

 

 

 

 


Barwy Jesieni

Tegoroczną edycję spływu kajakowego „Barwy Jesieni” zaplanowano na rzece Brdzie w ostatni weekend września. W Koronowie, tuż za katedrą odbyło się wodowanie. Trasa spływu wiodła pod wysokim mostem kolei wąskotorowej, następnie starorzeczem i nowym nurtem przy elektrowni w Samociążku. Po dopłynięciu do stanicy wodnej w Janowie kajakarze rozpalili ognisko, wręczyli odznaki turystyczne i udali się na spoczynek. W niedzielę trasa spływu wiodła od Janowa do Wyspy Młyńskiej, z przenoską kajaków w Smukale. Aura i humory dopisywały wszystkim kajakarzom.

 

 

 

 


 

Witek Łukaszewski z zespołem Grand Piano

27września na scenie Kinoteatru Klubu Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych wystąpił Witek Łukaszewski z zespołem Grand Piano. Artyści zaprezentowali niecodzienną różnorodność gatunków muzycznych od progresywnego rocka do poezji śpiewanej. Piękne melodie i ciekawe poetyckie teksty zachwyciły publiczność. Klasy, elegancji i niezwykłego wrażenia artystycznego dodał taniec flamenco, który doskonale wplatał się w klimatyczną atmosferę występu.

 

 

 

 


 

 

Święto Wojska Polskiego

 

 

Z okazji Święta Wojska Polskiego mieszkańcy Bydgoszczy bawili się  na pikniku żołnierskim. Klub Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych tradycyjnie zapewnił występy artystyczne, które cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem. Wystąpiły zespoły wokalne "Błękitne Berety", "Rogatywki", "Wigor" i Zuzia Mikulska - nasza najmłodsza wokalistka. Orkiestra Wojskowa w Bydgoszczy zaprezentowała się w ciekawym, niebanalnym repertuarze. Niezwykle barwny pokaz tańca zapewniła Joanna Ossowska. Dla najmłodszych uczestników przygotowano zwiedzanie pojazdów wojskowych, zabawy w wesołym miasteczku oraz degustację słodkich przysmaków. Podczas trwania festynu stoisko Agencji Mienia Wojskowego było oblegane przez pasjonatów militariów i artykułów wojskowych. Całość estradowych występów okrasił swoim radiowym głosem gospodarz sceny - Wiesław Kaźmierczak.

 

 

 

 

 


 

20. Festiwal Amatorskiej Twórczości Dziecięcej Wojska Polskiego

 

 

20. Festiwal Amatorskiej Twórczości Dziecięcej Wojska Polskiego uroczyście zainaugurowano kolorowym korowódem uczestników i gości festiwalu.  Orkiestra Wojskowa w Koszalinie zaprezentowała pokaz musztry paradnej, wzbudzając ogromny podziw publiczności. Następnie dzieci zawładnęły sceną i przedstawiły kilka festiwalowych prezentacji.

 

 

 

 

 

Nasz Klub reprezentuje zespół "Salutki" którego przedstawienie zostało ciepło przyjęte przez publiczność. Miejmy nadzieję, że również przez radę artystyczną festiwalu. Teraz czekamy na werdykt. W międzyczasie " Salutki" prezentują się na scenie w kołobrzeskim porcie.

 

 


 

Spotkanie z Olgą Rudnicka

 

11 czerwca  w Klubie IWsp SZ odbyło się spotkanie autorskie. Zaproszenie przyjęła pani Olga Rudnicka, autorka poczytnych kryminałów z humorem w tle. Pani Olga, przedstawicielka młodego pokolenia pisarzy, opowiadała o swoim warsztacie pisarskim, o tym, jak powstają jej książki, co ją inspiruje, interesuje i skąd czerpie pomysły do swoich powieści. Z wielkim zainteresowaniem autorka wysłuchała wszystkich pytań od uczestników spotkania i na wszystkie udzieliła wyczerpujących odpowiedzi. Książki pani Olgi Rudnickiej cieszą się ogromną popularnością wśród naszych czytelników. Cieszymy się więc bardzo, że autorka znalazła czas, by ze Śremu, gdzie mieszka i pisze, przyjechać do Bydgoszczy. Poza tym pani Olga okazała się przemiłą, uroczą i cudownie zwyczajną osobą. Mamy cichą nadzieję, że zgodzi się kiedyś znów odwiedzić bibliotekę ze swoją najnowszą książką.

 

  


„Lubię gadać z Leonardem”

Utwory autora przebojów „Hallelujah" oraz „Dance Me to the End of Love" usłyszeliśmy w Kinoteatrze Klubu Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych.

 

 

 

 

 

Podczas koncertu Marcin Styczeń zaprezentował klimatyczne utwory Leonarda Cohena z jego trzech ostatnich albumów. Głos wykonawcy uwodził niesamowitym brzmieniem, a dźwięk gitar i skrzypiec wprowadził publiczność w zmysłowy nastrój. Koncert przeplatany informacjami z życia Leonarda Cohena przybliżył skomplikowaną duszę i osobowość kanadyjskiego barda.

 

 

 


 

„Historia dźwięków XX wieku”

 

Koncert pn. „Historia dźwięków XX wieku” to niezwykła prezentacja największych przebojów ubiegłego stulecia. Emilia Czekała, Mateusz Krawczyk i Maciek Olesiński przeprowadzili publiczność od dwudziestolecia międzywojennego, przez czasy, kiedy listami przebojów rządzili Beatlesi, aż do wielkich wygranych Eurowizji. Razem w wokalistką publiczność brawurowo odśpiewała utwór Anny Jantar „Żeby szczęśliwym być”. Owacjom nie było końca...

 

 

 

 


Koncert Marka Piekarczyka

To był fenomenalny koncert Marka Piekarczyka rozpoczynający kilkumiesięczną trasę koncertową artysty "Źródło - akustycznie". Były już wokalista zespołu TSA na naszej scenie wystąpił w towarzystwie Tadeusza Apryjasa i Jacka Borowieckiego, dając niezapomniany koncert, na który składały się utwory m.in. Marka Piekarczyka, TSA, Test i Niebiesko Czarnych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

DZIEŃ KOBIET

W Kinoteatrze Klubu Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych odbył się koncert z okazji Dnia Kobiet. Panie zapełniły widownię do ostatniego miejsca. Na scenie, w całkowicie męskim wykonaniu, publiczność usłyszała kilka starszych przebojów w nowoczesnych aranżacjach. Wykonawcy wprowadzili Panie w romantyczny nastrój. Owacjom nie było końca.

 

 

 

 


 

WERNISAŻ WYSTAWY MALARSTWA - WIESŁAWY WRZESIEŃ

 

W poniedziałkowy wieczór odbył się wernisaż wystawy uczestniczki klubowych warsztatów malarskich Pani Wiesławy Wrzesień. Gości przywitali Kierownik Klubu Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych Pan Piotr Pubanz, prowadząca warsztaty malarskie Pani Małgorzata Paszkowska-Szylberg i oczywiście główna bohaterka tego wydarzenia. Prace zaprezentowane na wystawie nawiązują do polskiego krajobrazu i przyciągają ciepłą, klimatyczną barwą. Jest to malarstwo realistyczne urozmaicone motywami abstrakcyjnymi. Prace można podziwiać do końca marca w Klubie IWsp SZ. Zapraszamy.

 

 

 


 

 

KONCERT "ALBUM RODZINNY"

 

W świat fraków, długich sukien i kapeluszy przeniósł publiczność zgromadzoną w Kinoteatrze Klubu Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych Kacper Kuszewski. Wokalista zaprezentował utwory z płyty "Album Rodzinny", które niczym wehikuł czasu przywołały lata dwudzieste i trzydzieste, gdzie królował fokstrot, tango i charleston. Dowcipne teksty, wspaniały wokal oraz doskonała gra aktorska artysty urzekły publiczność i zostały nagrodzone niezliczoną ilością braw.