home BIP
AKTUALNOŚCI KLUBOWE

 

Święto Wojska Polskiego

 

Z okazji Święta Wojska Polskiego mieszkańcy Bydgoszczy bawili się  na pikniku żołnierskim. Klub Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych tradycyjnie zapewnił występy artystyczne, które cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem. Wystąpiły zespoły wokalne "Błękitne Berety", "Rogatywki", "Wigor" i Zuzia Mikulska - nasza najmłodsza wokalistka. Orkiestra Wojskowa w Bydgoszczy zaprezentowała się w ciekawym, niebanalnym repertuarze. Niezwykle barwny pokaz tańca zapewniła Joanna Ossowska. Dla najmłodszych uczestników przygotowano zwiedzanie pojazdów wojskowych, zabawy w wesołym miasteczku oraz degustację słodkich przysmaków. Podczas trwania festynu stoisko Agencji Mienia Wojskowego było oblegane przez pasjonatów militariów i artykułów wojskowych. Całość estradowych występów okrasił swoim radiowym głosem gospodarz sceny - Wiesław Kaźmierczak.

 

 

 

 


 

20. Festiwal Amatorskiej Twórczości Dziecięcej Wojska Polskiego

 

20. Festiwal Amatorskiej Twórczości Dziecięcej Wojska Polskiego uroczyście zainaugurowano kolorowym korowódem uczestników i gości festiwalu.  Orkiestra Wojskowa w Koszalinie zaprezentowała pokaz musztry paradnej, wzbudzając ogromny podziw publiczności. Następnie dzieci zawładnęły sceną i przedstawiły kilka festiwalowych prezentacji.

Nasz Klub reprezentuje zespół "Salutki" którego przedstawienie zostało ciepło przyjęte przez publiczność. Miejmy nadzieję, że również przez radę artystyczną festiwalu. Teraz czekamy na werdykt. W międzyczasie " Salutki" prezentują się na scenie w kołobrzeskim porcie.

 

 

 

 

 

 


 

Spotkanie z Olgą Rudnicka

11 czerwca  w Klubie IWsp SZ odbyło się spotkanie autorskie. Zaproszenie przyjęła pani Olga Rudnicka, autorka poczytnych kryminałów z humorem w tle. Pani Olga, przedstawicielka młodego pokolenia pisarzy, opowiadała o swoim warsztacie pisarskim, o tym, jak powstają jej książki, co ją inspiruje, interesuje i skąd czerpie pomysły do swoich powieści. Z wielkim zainteresowaniem autorka wysłuchała wszystkich pytań od uczestników spotkania i na wszystkie udzieliła wyczerpujących odpowiedzi. Książki pani Olgi Rudnickiej cieszą się ogromną popularnością wśród naszych czytelników. Cieszymy się więc bardzo, że autorka znalazła czas, by ze Śremu, gdzie mieszka i pisze, przyjechać do Bydgoszczy. Poza tym pani Olga okazała się przemiłą, uroczą i cudownie zwyczajną osobą. Mamy cichą nadzieję, że zgodzi się kiedyś znów odwiedzić bibliotekę ze swoją najnowszą książką.

 

 

 

 

 


 

„Lubię gadać z Leonardem”

Utwory autora przebojów „Hallelujah" oraz „Dance Me to the End of Love" usłyszeliśmy w Kinoteatrze Klubu Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych.
Podczas koncertu Marcin Styczeń zaprezentował klimatyczne utwory Leonarda Cohena z jego trzech ostatnich albumów. Głos wykonawcy uwodził niesamowitym brzmieniem, a dźwięk gitar i skrzypiec wprowadził publiczność w zmysłowy nastrój. Koncert przeplatany informacjami z życia Leonarda Cohena przybliżył skomplikowaną duszę i osobowość kanadyjskiego barda.

 

 

 

 


 

„Historia dźwięków XX wieku”

Koncert pn. „Historia dźwięków XX wieku” to niezwykła prezentacja największych przebojów ubiegłego stulecia. Emilia Czekała, Mateusz Krawczyk i Maciek Olesiński przeprowadzili publiczność od dwudziestolecia międzywojennego, przez czasy, kiedy listami przebojów rządzili Beatlesi, aż do wielkich wygranych Eurowizji. Razem w wokalistką publiczność brawurowo odśpiewała utwór Anny Jantar „Żeby szczęśliwym być”. Owacjom nie było końca...

 

 

 

 

 


 

 


 

Koncert Marka Piekarczyka

To był fenomenalny koncert Marka Piekarczyka rozpoczynający kilkumiesięczną trasę koncertową artysty "Źródło - akustycznie". Były już wokalista zespołu TSA na naszej scenie wystąpił w towarzystwie Tadeusza Apryjasa i Jacka Borowieckiego, dając niezapomniany koncert, na który składały się utwory m.in. Marka Piekarczyka, TSA, Test i Niebiesko Czarnych.


 

 

 

 


 

DZIEŃ KOBIET

 

W Kinoteatrze Klubu Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych odbył się koncert z okazji Dnia Kobiet. Panie zapełniły widownię do ostatniego miejsca. Na scenie, w całkowicie męskim wykonaniu, publiczność usłyszała kilka starszych przebojów w nowoczesnych aranżacjach. Wykonawcy wprowadzili Panie w romantyczny nastrój. Owacjom nie było końca.

 

 

 

 


 

WERNISAŻ WYSTAWY MALARSTWA - WIESŁAWY WRZESIEŃ

 

W poniedziałkowy wieczór odbył się wernisaż wystawy uczestniczki klubowych warsztatów malarskich Pani Wiesławy Wrzesień. Gości przywitali Kierownik Klubu Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych Pan Piotr Pubanz, prowadząca warsztaty malarskie Pani Małgorzata Paszkowska-Szylberg i oczywiście główna bohaterka tego wydarzenia. Prace zaprezentowane na wystawie nawiązują do polskiego krajobrazu i przyciągają ciepłą, klimatyczną barwą. Jest to malarstwo realistyczne urozmaicone motywami abstrakcyjnymi. Prace można podziwiać do końca marca w Klubie IWsp SZ. Zapraszamy.

 

 

 


 

KONCERT "ALBUM RODZINNY"

W świat fraków, długich sukien i kapeluszy przeniósł publiczność zgromadzoną w Kinoteatrze Klubu Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych Kacper Kuszewski. Wokalista zaprezentował utwory z płyty "Album Rodzinny", które niczym wehikuł czasu przywołały lata dwudzieste i trzydzieste, gdzie królował fokstrot, tango i charleston. Dowcipne teksty, wspaniały wokal oraz doskonała gra aktorska artysty urzekły publiczność i zostały nagrodzone niezliczoną ilością braw.

 

 

 

 


 

KONCERT ŚWIĄTECZNY

Ostatni w tym roku koncert organizowany przez Klub Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, brawurowo poprowadzony przez Błażeja Stawiarsksiego, miał za zadanie umilić publiczności przedświąteczny, zabiegany czas oraz wprowadzić w nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Scena wypełniła się nie tylko zawodowymi artystami, ale także dziećmi
z amatorskiego chórku i zespołu. Widzowie wysłuchali popularnych piosenek świątecznych, kolęd i pastorałek w interpretacjach Małgorzaty Chruściel, Judyty Wendy i Tadeusza  Seiberta. Artystom akompaniował zespół instrumentalny pod kierownictwem Adama Lemańczyka.

 

 

 

 

 


 

HORA

W czwartkowy wieczór 14 grudnia, w Kinoteatrze Klubu Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych zabrzmiała muzyka góralska.
Na scenie zaprezentowała się kapela rodem ze Szczyrku - "Hora". Publiczność wysłuchała wesołych utworów karnawałowych oraz kilku kolęd i pastorałek przy akompaniamencie skrzypiec, cymbałów węgierskich, akordeonu i instrumentów pasterskich.

 

 

 

 


 

 

MÓJ AZYL -  Wystawa malarstwa i rysunku AGNIESZKI DĘBCZYŃSKIEJ


W dniu 5 grudnia 2017 odbyło się otwarcie wystawy rysunku i malarstwa Agnieszki Dębczyńskiej.
Piękne, barwne, czasami nostalgiczne malarstwo przedstawiające przede wszystkim krajobrazy i człowieka.
Pasja z jaką maluje Pani Agnieszka zachęca do oglądania i podziwiania jej talentu. Zapraszamy.

 

 

 

 


 

 

OSIECKA PO MĘSKU


Grudniowy koncert "Osiecka po męsku"  w wykonaniu Marcina Januszkiewicza to spojrzenie na piosenki Agnieszki Osieckiej  z męskiej perspektywy. Na recital złożyły się mniej i bardziej znane utwory nieżyjącej już poetki. Publiczność zgromadzona w Kinoteatrze Klubu Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych usłyszała takie utwory jak: "Kołysanka dla okruszki", "Części zamienne" czy "Wybacz mamasza" w ciekawych, zaskakujących aranżacjach.

 

 

 

 


 

Andrzejki z Jose Torresem oraz zespołem Havana Dreams

W andrzejkowy wieczór publiczność zgromadzona w Kinoteatrze Klubu IWsp SZ wysłuchała gorących rytmów rodem z Karaibów. Jose Torres i zespół Havana Dreams zabrali słuchaczy w podróż
na roztańczoną, kubańską plażę. Barwny, pełen energii spektakl porwał publiczność do tańca w rytm merengue i salsy.
Oklaskom nie było końca...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

KONCERT - JUŻ NIE ZAPOMNISZ MNIE

We wtorkowe popołudnie, na scenie kameralnej Klubu Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych królowały piosenki rewiowe i filmowe z repertuaru gwiazd dwudziestolecia międzywojennego: Hanki Ordonówny i Eugeniusza Bodo. Prezentowane utwory stały się wielkimi przebojami i takimi pozostają do dziś, wzruszając i zachwycając urokiem minionej epoki. Dziś w rolę Ordonki i Bodo wcielili się Grażyna Nita oraz Damian Wilma. W programie znalazły się pełne nostalgii piosenki „To ostatnia niedziela”, „Już nigdy”, „Tango Milonga”, a także wielkie przeboje „Na pierwszy znak”, "Umówiłem się z nią na dziewiątą" „Piosenka o zgubionym sercu”, "Szczęście raz się uśmiecha", czy wreszcie „Miłość  ci wszystko wybaczy” Henryka Warsa ze słynnego filmu „Szpieg w masce”. Artystom przy fortepianie akompaniował Rafał Tworek, a koncert  prowadziła urokliwa Katarzyna Szewczyk.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

KONCERT Z UŚMIECHEM

Owacje na stojąco i podwójny bis zwieńczyły „Koncert z uśmiechem”, w którym zaprezentował się Zespół Kameralny Orkiestry im. Johanna Straussa  
z solistami – Marcelą Wierzbicką i Dominikiem Opalińskim. Artyści zaprezentowali swój kunszt wokalny w wesołym repertuarze operetkowym dopełnionym doskonałym warsztatem aktorskim.
Koncert został okraszony anegdotami i dowcipami w wykonaniu Emilii Czekały, która zmotywowała publiczność do wspólnej zabawy w rytmie prezentowanych utworów.

 

 

 

 

 

 

 

 


 


 

KONCERT - DIABEŁ JEST KOBIETĄ

W listopadowy wieczór, na scenie kameralnej klubu, zaprezentowała się Renata Zarębska – aktorka, wokalistka, artystka kabaretowa. Rozgłos zdobyła
w 1990 roku podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, wykonując utwór "Noc z Renatą". Zaproszenie do występu przyjęła również Joanna Jeżewska – aktorka filmowa, teatralna i parodystka. Wspólny, niezwykle humorystyczny występ żeńskiego duetu przypadł do gustu naszej publiczności. Usłyszeliśmy kilka piosenek w aktorskiej interpretacji, przeplatanych kabaretowymi monologami. Gromkie brawa publiczności skłoniły panie do brawurowego wykonania utworu na bis „Noc z Renatą”.

 

 


 

 

VI Przegląd Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych

W sobotę 28 października w Sali Kameralnej Klubu Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych odbył się VI Przegląd Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. Po wysłuchaniu 29 solistów-wokalistów i 10 prezentacji zespołów wokalnych, Rada Artystyczna w składzie: Orlin Bebenow, Agnieszka Sowa i Paweł Krasulak postanowiła przyznać następujące tytuły i wyróżnienia.
W kategorii solistów-wokalistów (Szkoła Podstawowa, Gimnazjum) tytuł Laureata - Monika Przybysz z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Koronowie. Wyróżnienie - Kaja Czerwińska z Klubu Centrum Szkolenia Logistyki w Grudziądzu.
W kategorii solistów-wokalistów (Szkoła Średnia) tytuł Laureata - Marcelina Bociek z Młodzieżowego Domu Kultury nr 6 w Bydgoszczy. Wyróżnienia: Damian Kolasiński i Zuzanna Wiland z Młodzieżowego Domu Kultury nr 5 w Bydgoszczy.
W kategorii zespołów wokalnych i duetów (Gimnazjum) tytułu Laureata nie przyznano. Wyróżnienie - Replika Nova (Adrianna Gnot, Dominika Lemańska, Oliwia Uczniak, Monika Przybysz) z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Koronowie.
W kategorii zespołów wokalnych i duetów (Szkoła Średnia) tytuł Laureata - Katarzyna Stachowicz i zespół (Adam Chyła - gitara, Agata Grzelczak - skrzypce, Sebastian Świątek - instrumenty perkusyjne) z Zespołu Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy.
Do koncertu z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Kinoteatrze Klubu IWsp SZ w dn. 09 listopada 2017 roku o godz. 18.00 zostali zaproszeni:
Monika Przybysz z utworem "Nie żałuję"; Kaja Czerwińska z utworem "Nie pytaj o Polskę"; Marcelina Bociek z utworem "Warszawo ma"; Zuzanna Wiland z utworem "Tango na jeden głos i orkiestrę"; Katarzyna Stachowicz z zespołem z utworem "Dziewczyna z granatem".

 


 

Koncert "Piosenka przypomni ci"

"Piosenka przypomni ci" to widowisko muzyczne w stylu retro, które zaprezentował dziś debiutujący na deskach Kinoteatru zespół Artes Ensemble. Urzekające, kostiumowe​ widowisko muzyczne w stylu retro składało się z polskich przebojów starego kina, szlagierów rewiowych i kabaretowych dwudziestolecia międzywojennego 

 

 

 

 


 

 

Koncert z okazji 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej

 

Z okazji 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Kinoteatrze Klubu Inspektoratu Wsparcia SZ odbył się spektakl słowno-muzyczny. Pierwsze dni wojny ukazano na podstawie oryginalnych fragmentów listów żołnierza z grodu nad Brdą. Dopełnieniem widowiska były wojenne piosenki, które zaprezentowano w ciekawej, batalistycznej scenografii. Przedstawienie okazało się niezwykle przejmującą lekcją historii, w której uczestniczyli weterani wojenni oraz uczniowie klas mundurowych. Gospodarzem uroczystości był Zastępca Szefa Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych – Szef Logistyki płk Dariusz Żuchowski, a gościem honorowym Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Foto IWsp SZ

 

 

 

 


 

Uroczyste otwarcie Klubu IWsp SZ

W poniedziałkowe popołudnie, w towarzystwie licznie przybyłych gości odbyło się uroczyste otwarcie Klubu IWsp SZ. Modernizacja, która trwała 2 lata wniosła w klubowe wnętrza powiew świeżości i nowoczesności. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali Zastępca Szefa Inspektoratu Wsparcia - Szef Logistyki płk Dariusz Żuchowski, Dyrektor Biura Posła na Sejm Bartosza Kownackiego Pani Julia Rozworowska oraz gospodarz uroczystości Kierownik Klubu Pan Piotr Pubanz. Poświęcenia odnowionych wnętrz dokonał Dziekan IWsp SZ ks. płk Zenon Surma. Kierownik Klubu IWsp SZ przedstawił zaproszonym gościom prezentację multimedialną, która ukazała kierunki i cele działania oraz dorobek kulturalny naszej placówki. W 10 minutowym koncercie zaprezentowali swoje umiejętności uczestnicy warsztatów wokalnych: zespół „Błękitne Berety” i solistka Marcelina Popiel. Po występie goście zostali zaproszeni do zwiedzenia odrestaurowanych wnętrz klubowych, które wywołały spore zainteresowanie i pozytywne wrażenia. Foto IWsp SZ i Klub IWsp SZ